
Kancelaria Syndyka
- upadłość konsumencka (przygotowanie wniosków),
- restrukturyzacja (otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, wnioski, opracowanie wstępnych planów restrukturyzacji),
- reprezentowanie przed Sądem Upadłościowym,
- negocjacje z wierzycielami m.in. w celu zachowania nieruchomości dłużników w upadłości konsumenckiej z opcją układu,
- udzielanie porad, opinii i wyjaśnień dotyczących postępowania upadłościowego i restrukturyzacyjnego,
- określenie, czy dłużnik posiada zdolność upadłościową,
- wniosek o układ, przyspieszone postępowanie układowe z wierzycielami,
- opinie i wyceny (m.in. na zlecenie sądów i osób prywatnych),
- przygotowanie postępowania likwidacji,
- postępowanie sanacyjne,
- wyprzedaż majątku, zwłaszcza nieruchomości
- oddłużenia.
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA - sprawdź, jak mogę Ci pomóc
W polskim prawie termin upadłości konsumenckiej został wprowadzony w 2009 roku. Od 31 grudnia 2014 roku zostało znowelizowane prawo upadłościowe i naprawcze w tym zakresie, zmieniające przesłanki ogłoszenia upadłości konsumenckiej.
Upadłość konsumencka oznacza umorzenie w całości lub w części zobowiązania osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Na wniosek dłużnika - nie częściej niż jeden raz na 10 lat - sąd może orzec ogłoszenie takiej upadłości z przyczyn nadzwyczajnych i niezależnych od dłużnika, takich jak utrata pracy, choroba czy wypadek.
Majątek podlegający zajęciu w przypadku upadłości konsumenckiej to między innymi: domy, mieszkania, jachty, samochody, działki rekreacyjne. Uzyskane sumy ze zlicytowanego majątku pozwalają na proporcjonalną spłatę wierzytelności. Nie cały majątek zostaje zajęty, istnieje szereg rzeczy i praw pozostających w posiadaniu dłużnika, które pozwalają mu na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.
Doświadczenie naszej Kancelarii w toku wielu postępowań pomoże znaleźć najkorzystniejszą opcję dla Ciebie! Skontaktuj się z nami w przypadku trudnej sytuacji w zobowiązaniach i zadłużeniach.
POSTĘPOWANIE UKŁADOWE - nowa forma pomocy
Od 1 stycznia 2016 roku weszła w życie nowa ustawa Prawo restrukturyzacyjne. Jest to akt prawny wchodzący w skład Prawa upadłościowego i naprawczego. Forma postępowania układowego to nowa forma zaproponowana przez Prawo restrukturyzacyjne dla przedsiębiorców, których suma wierzytelności spornych przekracza 15%. Dzięki temu rozwiązaniu dłużnicy na granicy wypłacalności lub już niewypłacalni mają jeszcze ograniczoną kontrolę nad swoim majątkiem, oczywiście, pod kontrolą sądu i wierzycieli. Postępowanie układowe pozwoli Ci na wspólne zarządzanie Twoim majątkiem w trudnej sytuacji przedsiębiorstwa.
Jesteśmy doświadczoną Kancelarią również w takich sprawach, która ponad wszystko przekłada dobro Klienta, a także dojście do satysfakcjonującego obie strony kompromisu.
POSTĘPOWANIE LIKWIDACYJNE - negocjacje z wierzycielami
Obecnie obowiązujące przepisy w tym zakresie dla spółek określa Kodeks spółek handlowych z 2000 roku. Postępowanie likwidacyjne oznacza w praktyce zakończenie działalności spółki i niekoniecznie bywa spowodowane upadłością przedsiębiorstwa. Jednak na pewno oznacza to zakończenie istnienia prawnego spółki oraz likwidacji bieżących działań i spraw przedsiębiorstwa.
Dla naszych Klientów przeprowadzamy najtrudniejsze negocjacje z wierzycielami, w tym z postępowań likwidacyjnych, również w języku włoskim i angielskim.
Syndyk
ul. Żywiecka 212a
34-325 Łodygowice
Polska
Mariusz Kamiński
Nazywam się Mariusz Kamiński i od wielu lat pomagam ludziom w trudnych sytuacjach. Dzięki swojej wiedzy powiązanej z prawem gospodarczym, naprawczym i upadłościowym pracuję jako syndyk, nadzorca sądowy, zarządca, a także doradca restrukturyzacyjny.
Joanna Duda
Kancelaria Syndyka
Mariusz Kamiński
ul. Żywiecka 212A
34-325 ŁODYGOWICE
- tel. kom.: 690 194 224
- e-mail: joanna.duda@kancelariasyndyka.com
- strona internetowa: www.kancelariasyndyka.com
Biuro czynne: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.
